5A ir 6A klasių mokiniai vyko į šiaurės Lietuvą, kur svečiavosi Šiaulių mieste ir Dargaičių kaime

2024-06-13

5A ir 6A klasių mokiniai vyko į šiaurės Lietuvą, kur svečiavosi Šiaulių mieste ir Dargaičių kaime

2024 – 06 – 11 5A ir 6A klasių mokiniai vyko į šiaurės Lietuvą, kur svečiavosi Šiaulių mieste ir Dargaičių kaime.  
Šiauliuose vaikai aplankė Chaimo Frenkelio vilą, kurioje pasakojama įkūrėjo ir jo šeimos istorija. Chaimas Frenkelis buvo žydas, kuris Šiauliuose įkūrė fabriką ir pradėjo gaminti batus bei kitus odos dirbinius, dėl ko jis tapo milijonieriumi. Savo turtus Ch. Frenkelis naudojo sinagogos, Toros mokyklos statymui bei išlaikymui ir rūpinosi tiek Šiaulių žydų, tiek jo fabrike dirbusių lietuvių gerbūviu. Taip pat, mokiniai apsilankė prie Šiaulių žydų getą bei jo gyventojų nelaimes menančio paminklo.  
Taip pat mokiniai aplankė Dviračių muziejų, kur iš arčiau susipažino su dviračių atsiradimo ir tobulėjimo istorija. Dviračių tipais ir modeliais Europoje bei Lietuvoje XX - XXI amžiuje. Gidė papasakojo apie neįprastus, įspūdingus ir daug iššūkių keliančius dviračių žygius, kuriuose dalyvavo lietuviai. Ekskursijos pabaigoje mokiniams buvo suteikta galimybė kai kuriuos dviračius išbandyti. 
Galiausiai mokiniai  vyko į Dargaičių kaimą, Alpakų ūkį. Nors pavadinime yra žodis „ūkis“, tačiau tai yra mini zoologijos sodas, kuriame vaikai pamatė nemažai skirtingų gyvūnų: ožkų, avių, lamų, alpakų, kupranugarių, kengūrų, danielių, vištinių paukščių ir dar daug kitų gyvūnų.

Daugiau nuotraukų mokyklos Instagram: nuoroda.

Isvyka2406132
Isvykas240613
Isvykas2406133