Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su slapukų politika.
Ugdymo procesas organizuojamas taikant Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos ikimokyklinio ugdymo programą. Ikimokyklinio ugdymo programa skirta vaikams nuo 3 iki 5(6) metų. Ugdymo turinys sudarytas atsižvelgiant į vaikų nuo 3 iki 5(6) m. amžiaus tarpsnio ypatumus, šeimoje įgytą patyrimą, gebėjimus, galimybes, interesus, poreikius, į šio amžiaus vaikų fizines,emocines, intelektines išgales. Ugdymas nukreiptas į vaiko poreikį žaisti, kurti, tyrinėti, judėti bei individualių vaiko poreikių tenkinimą. Vaikas veikdamas tai, kas jam įdomu, bendraudamas su bendraamžiais ir suaugusiais, įgyja socialinių, pažintinių, meninių gebėjimų, tampa fiziškai ir emociškai brandesniu, labiau savimi pasitikinčiu, laisvesniu, kūrybiškesniu, įdomesniu draugams.
Ikimokyklinio ugdymo programoje turinys sudarytas pagal kompetencijų sritis, nurodomi gebėjimai, vaiko veiksenos. Ugdymas organizuojamas pagal penkias vaiko ugdymosi kryptis:
Penkios ugdymosi kryptys susideda iš 19-kos vaiko ugdymosi sričių (fizinis aktyvumas, emocijų suvokimas ir raiška, savivoka ir savigarba, savireguliacija ir savikontrolė, santykiai su suaugusiaisiais, santykiai su bendraamžiais, sakytinė kalba, rašytinė kalba, aplinkos pažinimas, skaičiavimas ir matavimas, meninė raiška, estetinis suvokimas, iniciatyvumas ir atkaklumas, tyrinėjimas, problemų sprendimas, kūrybiškumas, mokėjimas mokytis), kurios atspindi kiekvieno vaiko amžiaus tarpsnio pasiekimus ir yra vertinamos 2 kartus per mokslo metus.
Taikomos ugdymo metodikos ikimokyklinio ugdymo programoje:
1 metų programa skirta 6 (5) metų vaikams. Priešmokyklinis ugdymas organizuojamas vadovaujantis Bendrąja priešmokyklinio ugdymo ir ugdymosi programa. Ugdomos pagrindinės vaiko kompetencijos:
Priešmokyklinis ugdymas pradedamas teikti vaikui, kai tais kalendoriniais metais jam sueina 6 metai. Toks ugdymas gali būti teikiamas ir anksčiau tėvų prašymu jeigu vaikas yra pakankamai tam subrendęs, bet ne anksčiau, negu jam sueis 5-eri metai. Tai tarpinė ugdymo grandis tarp ikimokyklinio ugdymo ir pradinės mokyklos. Priešmokykliniame vaiko amžiuje gilinamos ir plečiamos žinios, plėtojami gebėjimai ir įgūdžiai įgyti ikimokyklinio ugdymo grupėse, o priešmokyklinės grupės pedagogų uždavinys – parengti vaiką mokytis mokykloje pagal pradinio ugdymo programą.
Taikomos ugdymo metodikos priešmokyklinio ugdymo programoje:
Mokykloje veikia 9 grupės:
5 – ikimokyklinio amžiaus vaikų (darželio grupės)
4 – priešmokyklinio ugdymo grupės.
Grupių darbo laikas yra 10,5 ir 12 valandų trukmės.
7.30 – 18.00 – ikimokyklinio ugdymo grupės „Boružėlė“, „Saulutė“, „Skruzdėlytė“, „Bitutė“
Priešmokyklinio ugdymo grupės „Gudručiai“, „Žiniukai“, „Smalsučiai“, „Kodėlčiukai“
7.00 -19.00 – ikimokyklinio ugdymo grupė „Pelėdžiukai“.
Mokykloje vaikai ugdomi nuo rugsėjo 1 dienos iki birželio 30 dienos. Vasaros metu darželio skyrius vieną mėnesį atostogauja (liepos arba rugpjūčio mėnesį).
7.30 – 9.00 Vaikų atvykimas, priėmimas, individuali veikla, žaidimai, individualūs pokalbiai su tėvais
9.00 – 9.30 Pusryčiai
9.30 – 12.30 Ugdomoji veikla grupėje: ryto ratas, vaikų pasirinkta ar pedagogo pasiūlyta individuali ar grupelių ugdomoji veikla. Muzikos, dailės, kūno kultūros valandėlės (pagal tvarkaraštį)
Veikla lauke: vaikų žaidimai, gamtos reiškinių stebėjimas ir kt.
12.30 – 13.00 Pietūs
13.00 – 15.30 Poilsis (pietų miegas)
16.00 – 16.30 Vakarienė
16.30 – 18.00 Savarankiška kūrybinė vaikų veikla grupėje. Veikla lauke: vaikų žaidimai, gamtos reiškinių stebėjimas ir kt. Muzikos, kūno kultūros valandėlės (pagal tvarkaraštį)
Kiekvienos grupės ritmas gali kisti atsižvelgiant į vaikų amžių.