Slapukų nustatymai

Mokyklos mokiniai dalyvavo konferencijoje Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje

2026-05-05

Mokyklos mokiniai dalyvavo konferencijoje Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje

Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos mokiniai dalyvavo konferencijoje Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Renginio tema – „Tarpukaris – Kauno suklestėjimo metas“. Konferencijos metu pranešimus skaitė istorikai ir istorijos mėgėjai. Mokiniai ypač susidomėjo etnologės dr. Gražinos Kadžytės pristatytomis tarpukario sąsajomis bei brolių Vileišių indėliu į visuomenės gyvenimą. Muziejininkė, rašytoja Aldona Ruseckaitė vaizdžiai atskleidė tarpukario Kauno gyvenimą, buitį ir maištingą rašytojų kartą, kūrusią modernų laikinosios sostinės kultūrinį veidą. Apie to laikotarpio politinę ir istorinę situaciją papildomų žinių suteikė Lietuvos istorijos tyrimų ir atminties kultūros darbuotojų profesinės sąjungos vadybos narys dr. Raimundas Kaminskas. Mokyklos istorijos mokytojas Artūras Šiupinys pristatė Jono ir Petro Vileišių indėlį tarpukario Kaunui, o mokiniai supažindino su projektais, skirtais brolių Vileišių atminimui įamžinti. Konferencija praplėtė mokinių istorines žinias ir sustiprino supratimą apie brolių Vileišių reikšmę Lietuvos visuomenės raidai.

Konferencija2605074
Konferencija2605075
Konferencija2605072
Konferencija260507
Konferencija2605076