Akcija „Laisvės sparnai“

2022-04-14

Akcija „Laisvės sparnai“

Mokykla išreikšdama palaikymą Ukrainai, kovojančiai už mūsų visų laisvę, prisijungė prie Kauno švietimo inovacijų centro drauge su miesto savivaldybe ir Kaunui giminingo Hiratsukos miesto atstovais rengiamos iniciatyvos „Laisvės sparnai“.

Balandžio 14 dieną ryte 115 penktų - aštuntų klasių mokinių ir 27 mūsų mokykloje besimokantys ukrainiečiai rinkosi į aktų salę, kur dalyvavo Kauno švietimo inovacijų centro drauge su miesto savivaldybe ir Kaunui giminingo Hiratsukos miesto atstovais inicijuotoje akcijoje „Laisvės sparnai“. Lietuvių- ukrainiečių – japonų kalbomis tiesioginės transliacijos metu mokinius pasveikino akcijos organizatoriai ir pristatė japonų tautinės kultūros simboliu tapusios gervelės lankstymą origami technika. Gervelė japonų kultūroje simbolizuoja sveikatą, meilę, stiprybę. Mokiniai, klausydami instrukcijos japonų- lietuvių – ukrainiečių kalbomis, iš mėlyno ir geltono popieriaus lankstė gerveles. Tikime, kad ši prasminga iniciatyva bent trumpam padės atitrūkti nuo minčių apie Ukrainos žmonių išgyvenimus ir taps gražiu paramos bei solidarumo mūsų broliškai tautai simboliu. Iš origami technika išlankstytų gervelių bus kuriama bendra instaliacija Ukrainos vėliavos motyvais, kuri bus eksponuojama viešai. Šiuo kūriniu galės gerėtis visa Kauno miesto bendruomenė. Džiaugiamės taip prisidėję prie bendro tikslo palaikant Ukrainą, Ukrainos žmonių siekį būti laisvais savo žemėje.

gervele2204143a
gervele22041424a
gervele220414z3
gervele2204142
gervele_20220414_09
gervele220414z1
gervele220414z2
gervele220414z4