5a klasės mokiniai apsilankė „Romuvos“ kino teatro organizuojamoje edukacijoje „Kino iliuzija“

2023-12-22

Gruodžio 21 dieną 5a klasės vaikai apsilankė „Romuvos“ kino teatro organizuojamoje edukacijoje „Kino iliuzija“, kur iš arčiau susipažino su animacijos atsiradimu. Edukacijos metu vaikai sužinojo, kas yra taumatropas (1) (jį net pasigamino), išbandė zootropus (2) ir praksinoskopus (3), kuriuose apžiūrėjo iš juostelių atgyjančius paveiksliukus bei patys piešė juostelę su kadrais ir bandė savo personažams suteikti gyvybės.

1. Taumatropas – diskas su paveikslėliu kiekvienoje pusėje yra pritvirtintas prie dviejų virvelių. Optinis žaislas.

2. Zootropas – tai optinis prietaisas, kuriame besisukančių paveiksliukų seka sudaro filmuko įspūdį.

3. Praksinoskopas – tai optinis prietaisas, panašus į zootropą, tačiau su veidrodžiu būgno viduje, sukuriančiu aiškesni ir ryškesnį vaizdą.

Edukacija2312277
Edukacija2312276