Minėta Lietuvos žydų gelbėtojų diena

2024-03-15

Minėta Lietuvos žydų gelbėtojų diena

2022 m. Lietuvos Respublikos Seimas atmintinų dienų sąrašą papildė dar viena data – Kovo 15-ąja – Lietuvos žydų gelbėtojų atminimo ir įamžinimo diena. Šią svarbią dieną mūsų mokykloje pradėta minėti praeitais metais. Šį penktadienį, Kovo 15-ąją, istorijos pamokose mokiniai kalbėjo apie Holokaustą, skaudų Lietuvos ir pasaulio žydų likimą. Lietuvių kalbos pamokose aptarė Holokausto ir žydų gelbėjimo chronologiją mūsų šalyje, sužinojo Lietuvos žydų gelbėtojų istorijas, išgelbėtų ir nukentėjusių žydų vardus. 8 klasių mokiniai vykdė projektinę veiklą – kūrė plakatus, skirtus Lietuvos žydų gelbėtojams pagerbti. 5-7 klasių mokiniai skaitė ir kartu su lietuvių kalbos mokytoja aptarė žydų pasakas. Gilinosi į Lietuvos ir Lenkijos žydų gyvenimus, patirtis. Diskutavo gyvybės trapumo, tolerancijos temomis. Taikė vizualinį metodą: mokiniai aptarė nuotraukose pavaizduotą žydų gyvenimą gete, kasdienybę. Dalyvavo viktorinoje apie hebrajų kalbą, žydų tradicijas. Aptarė judaizmą, jo svarbą tikinčiojo pasaulėjautai. Diskutavo, kokią įtaką Holokaustas turėjo žmonių gyvenimams socialiniu, ekonominiu mastu. Šią dieną 5-8 klasių mokiniai svarstė, kodėl žmogiškumas ir empatija yra kertiniai aspektai, siekiant taikos ir darnos visuomenėje.

Minejimas2403184
Minejimas2403182