Minėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

2024-01-13

Minėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvos valstybinė šventė. Ši diena kasmet minima mūsų mokykloje ir tapo tradicine visai mokyklos bendruomenei. Sausio 12 dienos rytas prasidėjo anksti: 7.45 val. mokyklos skautai išsirikiavo mokyklos kieme prie Tito Masiulio, buvusio mokyklos mokinio, žuvusio Sausio 13-ąją, paminklo. 8 val. dešimčiai minučių languose sužibo žvakutės žuvusiems ir kovojusiems už Lietuvos laisvę. Visi mokyklos bendruomenės nariai, segėdami neužmirštuolės žiedą, klausydami Eurikos Masytės atliekamos dainos ,,Laisvė“, dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokinių tarybos atstovai kartu su kuratorėmis Rasa ir Laima pagerbė Tito Masiulio atminimą Petrašiūnų kapinėse ir prie koplytstulpio, esančio Neries krantinėje. 1-4 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje skirtoje Sausio 13-ajai. Vyresniųjų klasių mokiniai klausėsi nuotolinės paskaitos ,,Sausio 13-oji signatarų akimis“, kurioje aptarta laisvės ir pasiaukojimo svarba šiandieniniame pasaulyje, žmonių išgyvenimai. Mokiniai pilietiškumą ugdė kultūros istoriko A. Švedo nuotolinėje pamokoje skirtoje Sausio 13-osios įvykiams. Aptarta šios datos svarba Lietuvos nepriklausomybės, Europos politikos kontekste.
12 val. aktų salėje rinkosi 4-8 klasių atstovai į susitikimą su Tito Masiulio seserimi Giedre Prialgauskiene, buvusia mūsų mokyklos mokine ir mokytoja. Sausio 13-osios svarbą įvardijo ir pamoką apibendrino mokyklos direktorė Dalia Lapėnienė.
Ačiū visiems, kurie pamokose integravote pilietiškumo ugdymą!

Sausio132401133
Sausio13240113