Mokiniai susitiko su Japonijos ambasadoriumi Tetsu Ozaki

2023-11-10

Mokiniai susitiko su Japonijos ambasadoriumi Tetsu Ozaki

Lapkričio 7 d. Japonijos ambasadorius Tetsu Ozaki su žmona lankėsi Kauno švietimo inovacijų centre, kur ambasadorius skaitė paskaitą apie japonišką meditaciją Zazen ir vedė kaligrafijos dirbtuves.
Ambasadorius jau septynerius metus kasryt praktikuoja Zazen, tad išgirsti apie jo patirtį susirinko per du šimtus lietuvių ir ukrainiečių moksleivių. Po Zazen istorijos pristatymo T. Ozaki paaiškino apie svarbiausius šios praktikos elementus – tiesią laikyseną, kvėpavimo kontroliavimą ir ramų protą. Po penkių minučių Zazen mokiniai turėjo progą paklausinėti ambasadorių apie meditaciją, japoniškas tradicijas ir jo paties patirtis.
Po paskaitos ambasadorius kartu su žmona vedė kaligrafijos dirbtuves. Jose mokiniai išklausę, kaip taisyklingai sėdėti, laikyti teptuką ir rašyti, praktikavosi rašyti hieroglifą 夢, reiškiantį „svajonė“ arba „sapnas“. Ambasadorius žavėjosi mokinių dėmesingumu ir domėjimusi Japonija, taip pat širdingai dėkojo Kauno švietimo inovacijų centro direktorei Rasai Bortkevičienei ir kolektyvui, padėjusiems surengti paskaitą ir dirbtuves.

Kviečiame pasižiūrėti, kaip atrodė Japonijos ambasadoriaus Tetsu Ozaki vesta paskaita apie Zazen ir kartu su p. Harumi Ozaki rengtos kaligrafijos dirbtuvės Kauno švietimo inovacijų centre. Video autorius – Mantas Zinkevičius.

Video įrašas: nuoroda.

Parengė: Japonijos ambasada Lietuvoje 在リトアニア日本国大使館