Paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

2022-09-26

Paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

Rugsėjo 23 d. Lietuvoje minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos mokiniai šią dieną paminėjo ne tik Kaune, bet ir Vilniuje, kur buvo prisimenamos sostinės geto likvidavimo 79-osios metinės. Mokiniai dalyvavo atminties kelio eisenoje, kuri prasidėjo Rūdninkų aikštėje ir baigėsi prie Paneriuose esančio memorialo. Čia, prisiminę skaudžią ir netekčių kupiną dieną, mokiniai padėjo atminties akmenėlius.
Penktų klasių mokiniai susipažino su Kauno getu. Kartu su klasių auklėtojais, vaikščiojo po geto teritoriją, susipažino su žydų istorija Lietuvoje, su šios tautos likimu Antrojo pasaulinio karo metais ir jų gyvenimu Kauno gete. Moksleiviai ir mokytojai taip pat sustojo prie buvusių žydų kapinių Paneryje, Sąjungos aikštėje ir prie paminklo, žyminčio Kauno geto vartus

Daugiau nuotraukų mokyklos Instagram: nuoroda.

Minejimas2209232
Minejimas2209232b
Minejimas2209232a