Prasidėjo trečiasis tarpmokyklinis bendradarbiavimas tarp Kauno ir Hiratsukos mokyklų

2023-09-15

Saulėtą penktadienio rytą prasidėjo trečiasis tarpmokyklinis bendradarbiavimas tarp Kauno ir Hiratsukos mokyklų. Susitikime, tikslu aptarti mokyklų mainus, bendras veiklas ir jų tematiką, dalyvavo Hiratsukos miesto savivaldybės atstovai, Tsuchisawa mokyklos direktorius ir anglų kalbos mokytoja, Kauno švietimo inovacijų centro direktorė Rasa Bortkevičienė bei Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla direktorė dr. Dalia Lapėnienė su komanda. Virtualaus susitikimo metu abi mokyklos neslėpė didžiulio džiaugsmo ir noro pažindinti savo mokinius su kitos šalies kultūra, papročiais ir dalintis įvairiomis patirtimis. Mokyklų teigimu, tarptautinis bendradarbiavimas gali stipriai prisidėti prie žmogaus augimo ir tobulėjimo.
Nepaprastai džiaugiamės, kad tai jau trečioji Kauno mokykla užmezgusi ryšį su Hiratsuka. Ilgametę ir sėkmingą patirtį tarpmokykliniame bendradarbiavime su Japonija turi Kauno Panemunės pradinė mokykla. Šią vasarą tarpmokyklinį bendradarbiavimą užmezgė ir Kauno „Saulės“ gimnazija.
Kauno švietimo inovacijų centro inicijuota bendrystė tarp Kauno ir Hiratsukos miestų tęsiasi nuo 2016 m. Kartu Kaunas ir Hiratsuka įgyvendino daug bei prasmingų bendrų veiklų ir iniciatyvų, nuolat kuriamos naujos idėjos.

Parengė: Kauno švietimo inovacijų centras

Jap230920