2023-11-23

Priešmokyklinės grupės „Žiniukai“ vaikai dalyvavo STEAM projekte „Kaip ant medžių lapų parašyti laiškus?“. Vaikai suvokė, kad pačių sukurti laiškai gali teikti kitiems džiaugsmo, eksperimentuodami siekė įgyvendinti konkrečius sumanymus, originalias idėjas, patyrė kūrybos džiaugsmą, naudodami netradicines priemones.
Veiklų metu kartu su vaikais buvo apžiūrimi seniau rašyti laiškai, atvirukai, vokai, pašto ženklai, aptariama, kaip rašomas laiškas – kuo jis pradedamas, kuo baigiamas, kaip gali būti kreipiamasi į žmogų (ar skirsis laiškai mamai, draugui, Kalėdų seneliui ir kt.). Sužinojo, kas ir kur užrašoma ant voko, kam reikalingas pašto ženklas.
Vėliau, pririnkę gamtoje įvairių medžių lapų, kūrė laiškus ant jų – parašė vieną kitą žodį, savo vardą ar ką nors piešė.
Patys gamino vokus, kuriuos dekoravo, „pašto ženklus“ gamino iš lapelių. Vaikai sužinojo kam reikalingas adresas ant voko, tuo pačiu įvardino savo adresus.
Vėliau pabuvo paštininkais, įteikė laiškus savo tėveliams, draugams.

Steam2311232